Péče o vlasy
Aloe Jojoba Shampoo
Aloe Jojoba Conditioning Rinse
Forever Aloe Pro-Set
Forever Aloe Styling Gel
 
PÉČE O VLASY

Zářivé vlasy jsou výrazem dobrého zdraví. Skutečně, stav naší vlasové pokožky a vlasů odráží celkový stav organizmu. Stres, choroby, nesprávná výživa, únava, léky, anebo jednoduše stárnutí, to vše se může projevit v nelesklých, slabých vlasech a může mít na svědomí problémy s vlasovou pokožkou. Řídnutím a ztrátou vlasů trpí až 50% žen a 75% mužů, což vede ke ztrátě sebedůvěry a dalším obavám. Podle průzkumu veřejného mínění firmy GALLUP bylo zjištěno, že až 25% populace má problémy s vlasovou pokožkou, jako jsou lupy, mazotok a psoriáza.

Generace lidí po staletí používají v péči o vlasy osvědčený tandem gel z aloe vera a jojoba. Společnost Forever Living Products vyvinula šampon i kondicioner, přičemž využila silné účinky obou rostlin na vlasy a vlasovou pokožku a dosáhla tak skvělé výsledky.

Stabilizovaná aloe vera je vynikajícím pomocníkem při problémech s vlasy a vlasovou pokožkou z několika důvodů:

¨ Je baktericidní a fungicidní - mnohé formy lupů a mazotoky se vyskytují proto, že plísňové infekce rostou na bázi znečistěného kožního tuku.

¨ Její enzymatická aktivita napomáhá při odlupování a rozpouštění odumřelých buněk, a tím poskytuje prostor pro obnovu zdravé tkáně.

¨ Zdravé tkáni potom napomáhá přítomnost aminokyselin. Úplný komplex aminokyselin v aloe vera je naprosto stejný jako ten, který je přirozený pro zdravé vlasové papily a folikuly.

¨ Má antipruritické účinky, zabraňuje svědění, které je průvodním jevem mnoha problémů vlasové pokožky.

¨ Saponiny a přírodní pěnivá činidla z aloe vera poskytují čisticí a přírodní složky, které dodávají vlasům pevnost a bohatší vzhled.

¨ Díky schopnosti hluboko pronikat se stabilizovaný aloe vera gel dostane do vlasové pokožky a pracuje pod jejím povrchem, kde pomáhá v boji proti infekcím a při revitalizaci tkáně.

Druhou částí vzpomínaného špičkového tandemu je jojobový olej. Keře jojoby rostou v poušti Sonoran na západě USA a 50% hmotnosti jejich semen tvoří vysoce oceňovaný olej. Tento olej je vynikajícím lubrikantem a už po generace se používá v péči o vlasy. Jojoba prokazuje schopnost nahradit ztracenou vlhkost a výživné látky jak v pokožce, tak i ve vlasech. Navíc dodává vlasům bohatší vzhled, protože z nich odstraní ztvrdlý kožní tuk, přičemž výrazně vlasy i jejich konce posiluje. Tím přirozeně dodává vlasům vynikající rozčesatelnost za mokra i za sucha a umožňuje jednoduché rozčesání i vlasů slepených či zamotaných bez zanechání pocitu suchosti nebo rozlétanosti.