FLP

FOREVER LIVING PRODUCTS

KDO JSME?

Forever Living Products, to je největší pěstitel, zpracovatel a distributor výrobků z aloe vera na světě. Je to společnost, která byla založena v roce 1978 se zaměřením na výrobu produktů, které pomáhají lidem. Nepřidali jsme do našich výrobků jen pár kapek aloe vera za účelem získat pozornost veřejnosti, ale začali jsme s čerstvou a plně potentní dužinou přímo z dospělého listu a teprve potom přidali to pravé množství dalších potřebných přísad tak, abychom vytvořili kompaktní řadu produktů pro osobní péči uživatelů (např. pleťové vody k péči o pokožku, přípravky k péči o vlasy, zubní pastu, abychom vyjmenovali alespoň některé z nich). Jinými slovy, složkou číslo jedna ve většině našich výrobků je 100% stabilizovaný aloe vera gel.

Vlastníme plantáže aloe vera v údolí Rio Grande v jižním Texasu, Mexiku a vůbec nejrozsáhlejší výměru v Dominikánské republice. Na každý krok v procesu růstu dohlížejí experti a firemní personál, od školky, kde jsou pěstovány mladé rostlinky, přes úzkostlivě obdělávaná pole dospělých rostlin aloe vera až po starostlivě načasovanou ruční sklizeň. Při sklizni jsou sbírány jen skutečně zralé rostliny, a to v době, kdy po čtyřletém pěstování dosáhnou plné síly. Při pěstování aloe vera nejsou používána žádná chemická hnojiva, herbicidy ani pesticidy. Tyto prostředky nesmí být používány ani v blízkém okolí našich plantáží.

Aloe Vera of America, sesterská společnost, stabilizuje dužinu a připravuje receptury tak, aby byly produkty vyráběny přesně podle časových propozic. Nikdy neobjednáváme jednorázovou velkou várku aloe, například jednou či dvakrát do roka a nenecháváme potom výrobky ležet ladem, aby zestárly. Můžete si být jisti, že dostáváte čerstvý produkt, vyrobený pár týdnů před tím, než se dostane do vašich skladů. Mnoho výrobků Forever Living Products nese schvalující pečeť Mezinárodní vědecké rady aloe vera, která certifikuje kvalitu použité aloe vera v každém z nich.

Firma Forever Living Products (FLP) byla založena 13. 5. 1978 v arizonském Phoenixu. Základ ke vzniku FLP položil úspěšný podnikatel Rex Maughan, který je dodnes jediným vlastníkem a zároveň prezidentem firmy. Relativně mladý obor síťového marketinku přilákal jeho pozornost kvůli své schopnosti nabídnout lidem příležitost k finanční svobodě bez ohledu na vzdělání či minulost. Potom objevil po staletí známé výhody aloe vera a potenciál, který tato rostlina skrývala. Její používání mohlo zlepšit životy a životní styl lidí na celém světě. Po patentování stabilizačního procesu, který uchovává všechny živé složky rostlinného gelu ve finálním výrobku a vytvoření lukrativního marketinkového plánu, zakoupil Rex Maughan plantáže aloe vera a výrobní závod Aloe Vera of America v texaském Dallasu. Tak začala cesta za úspěchem mnoha milionů lidí.

V současné době, ve třetí dekádě své existence, působí FLP téměř ve 100 zemích světa a prodej výrobků se blíží 2 miliardám dolarů ročně. Vlastní plantáže se prostírají v ekologicky čistých oblastech na ploše 30 milionů čtverečních metrů. Největší z nich s více než 12 miliony rostlin je umístěna v karibské oblasti. Tyto nesporné přednosti dělají z FLP největšího světového producenta aloe vera. Firma je však také největším světovým výrobcem včelích produktů pocházejících z arizonské pouštní oblasti Sonoran.

Sen Rexe Maughana nabídnout lidem nejčistší produkty a jednoduchý plán podnikání se stal skutečností, zvláště vezmeme-li v úvahu, že FLP v poslední dekádě každé 3 roky téměř zdvojnásobila obrat. Forever Living má kolem 6 milionů distributorů po celém světě a všichni využívají výhod, které firma nabízí. V Evropě však tato příležitost teprve začíná a prognózy říkají, že samotný evropský prodej brzy překoná hranici 1 miliardy dolarů. Je asi dobré být u toho.

FLP věří, že její produkty jsou klíčem k firemnímu úspěchu. Obchoduje s nejčistší a nejlepší dostupnou aloe vera na světě. Zatímco jiné firmy zpracovávají celý list, aby dostali větší množství produktu, FLP používá pouze vnitřní gel a slupku vrací půdě jako hnojivo. Základem výrobní řady jsou nápoje z aloe vera, které při denním používání poskytují lidem (i zvířatům) mnoho prospěchu, neboť obsahují značné množství živin. Síla vnitřně používaných výrobků spočívá v tom, že jsou vysoce stravitelné a většina z nich je určena k užívání na denní bázi.

Produkty určené k osobní hygieně , např. zubní pasta, mýdlo, šampon, deodorant, balzám po holení apod., obsahují jako hlavní složku rovněž aloe vera gel, stejně tak jako přípravky pro péči o pokožku, zahrnující krémy, Lotiny, mléka, opalovací prostředky atd.

Nezbytnou součástí moderního života se stávají potravinové doplňky a FLP nabízí širokou škálu včelích produktů, doplňků pro děti i dospělé a dokonce antioxydant stokrát účinnější než vitamin C. Ve skutečnosti se mnoho distributorů stává napřed zákazníky a do firemního programu se zapojuje, až když pozná skvělé účinky produktů, které mohou sami nabízet.


FOREVER LIVING PRODUCTS

CO JE ALOE VERA?

Aloe vera, často nazývaná "zázračná rostlina" nebo "přírodní léčiteľ", je rostlina mnoha překvapení. Roste v teplém a suchém podnebí a mnoho lidí si ji plete s kaktusem, i když ve skutečnosti patří do čeledě liliovitých. V podmínkách, kde jiné rostliny vadnou nebo hynou, zůstává svěží, protože uzavřením pórů dokáže zabránit úbytku vláhy. Existuje více než 200 druhů aloe, avšak pro léčivé vlastnosti lidé nejvíce používají právě aloe barbadensis Miller (aloe vera).

Z historických záznamů vyplývá, že prospěšnost aloe vera byla známá již před několika tisíci lety. Její terapeutické přednosti a léčivé vlastnosti přetrvávají více než 5000 let.

V roce 1862 George Ebers objevil, že rostlina byla používaná už ve starověku. Našel totiž záznamy ve staroegyptských papyrech z období r. 1500 před naším letopočtem. Řečtí a římští lékaři ji velmi úspěšně používali jako léčivou rostlinu. Badatelé rovněž zjistili, že aloe vera byla používaná i v starobylé čínské a indické kultuře. Egyptské královny objevily i její využitelnost pro zkrášlování, zatímco na Filipínách se rostlina používá s mlékem na léčbu ledvinových onemocnění. Aloe je několikrát vzpomenuta i v bibli. Legenda praví, že Alexander Veliký dobyl ostrov Socotra v Indickém oceáně proto, aby se zmocnil místních plantáží aloe a mohl tak léčit své zraněné vojáky. Ať tak nebo onak, rychlý rozvoj lékařské vědy v západním světě a pohyb obyvatel směrem k mírnějšímu klimatu vedly k poklesu popularity a dostupnosti aloe vera, která tak téměř upadla do zapomenutí.

V současnosti se hojně používají syntetická léčiva, která bývají při léčbě velmi účinná, ale jejich dlouhodobější používání a složité interakce s jinými přípravky může u pacientů vyvolat nežádoucí vedlejší účinky. Proto se stále více spotřebitelů i vědců obrací zpět ke starým tradicím a k přírodní terapii, která byla dlouhou dobu zanedbávána. Výsledkem toho je, že aloe vera opět upoutává pozornost, protože může být velmi prospěšná našemu zdraví a zdravému životnímu stylu.

Když nakrájíte jablko na plátky a necháte jej přístupné vzduchu, změní rychle barvu. A podobně je to i s aloe. V přírodě je vnitřní dužina listu dobře chráněná hrubou zevní slupkou, která zabraňuje úbytku vlhkosti a ochraňuje dužinu před atmosférickými vlivy. Jakmile se část listu odřízne, začíná proces oxidace, který znehodnotí mnohé účinné látky gelu. Aby se tomu zabránilo, musí proběhnout proces stabilizace. Stabilizace je způsob zachování vlastností gelu ve stavu co možná nejbližšímu jeho originální podobě, bez ztráty původních vlastností a účinků čerstvého listu. Bez stabilizace nastane proces hnití, i když necháte materiál delší dobu v chladničce. Vlastnictví patentů na stabilizační proces umožňuje firmě Forever Living Products rozvoj vlastní specializace na aloe, a to v míře absolutně neporovnatelné s ostatními společnostmi. Jako distributoři Forever Living se můžete podílet na úspěchu této významné firmy tím, že přinášíte vašim zákazníkům výrobky, jejichž kvalita je zaručená.


FOREVER LIVING PRODUCTS

PROČ BYCHOM MĚLI KUPOVAT ALOE VERA OD FLP, KDYŽ MŮŽEME NAKOUPIT LEVNĚJI JINOU ZNAČKU?

To je správná otázka a snad vám budeme moci odpovědět pomocí následujících informací:

· Jsme největší světoví pěstitelé a distributoři aloe vera. Vlastníme obrovské plantáže v USA a Karibské oblasti, proto svým zákazníkům můžeme vždy přesně říci, jak a kde byla naše aloe vera pěstována. Například můžeme bez obav prohlásit, že při pěstování nebyly použity pesticidy ani herbicidy.
· Kontrolujeme celý proces výroby od volby správných zralých listů ke sklizni až po skladovou teplotu hotových produktů. Nejsme závislí na žádných dalších dodavatelích.
· Náš gel je získáván z čerstvě sklizených dospělých listů a během několika hodin stabilizován, aby se zachoval výživný obsah. Patenty na stabilizační proces vlastní prezident společnosti FLP pan Rex Maughan.
· Do našeho gelu nejsou přidávána barviva ani umělé příchutě. Protože během roku dochází k mnoha sklizním, mohou být chuť či barva vždy trochu odlišné. Je známo, že některé firmy používají bělidla, aby barva jejich výrobků zůstávala celý rok naprosto stejná. My pevně věříme, že zabarvení našich výrobků je přírodní a zdravé.
· Náš aloe vera gel není homogenizován ani filtrován. Naše šťávy obsahují bohatou dužinu, která představuje většinu pozitivního obsahu aloe vera, tolik nezbytné pro výživu. Proto je dobré před použitím obsah lahve dobře protřepat, abyste vychutnali plnohodnotný užitek dužiny. Některé firmy dužinu cezením odstraňují a dávají tak výrobku vzhled lahvové vody. Jiné zase nabízejí produkty z celého listu, které musí být filtrovány, aby se odstranily silné laxativní prvky, jež se přírodně nacházejí ve slupce listu. My používáme pouze vnitřní gel a nemusíme proto riskovat, že filtrováním odstraníme některé z jeho výživných složek.
· Naše aloe vera není rekonstruována z gelu zmrazeného suchou cestou. Naše výrobky obsahují 100% stabilizovaný aloe vera gel, výrobek laboratorně prokazující téměř identický obsah jako živá rostlina.
· Naše aloe vera neprochází bodem varu. Zahřívání na nebo přes bod varu či pasterizování je levnější a rychlejší. Nadbytečné teplo však ničí aktivní složky. Používáme pouze teploty pod bodem pasterizace (známé jako "studené zpracování"), abychom zaručili zachování aktivity enzymů. Tato metoda zpracování uzamkne živiny okamžitě po sklizni a umožňuje, aby si výrobky uchovaly plnou potenci po delší dobu.
· 100% stabilizovaná aloe vera je složkou číslo JEDNA uvedenou na etiketách našich šťáv, krémů a pleťových vod.
· Laboratoře, které se v USA zabývají kontrolou a schvalováním potravin a léků (Food and Drug Laboratories of New York), uvádějí, že náš Aloe Vera Gel je prakticky totožný se surovou dužinou z listu aloe vera. Jinými slovy, používání našeho výrobku je totožné se situací, kdy odříznete živý list aloe vera a vyberete z něj čerstvou dužinu.
· Firma zaručuje stoprocentní navrácení peněz nespokojenému zákazníkovi. Tyto garance nejsou zaručeny u naprosté většiny výrobků z aloe vera zakoupených v obchodech.


FOREVER LIVING PRODUCTS

MEZINÁRODNÍ VĚDECKÁ RADA ALOE VERA - CERTIFIKÁT NEJVYŠŠÍ KVALITY

V roce 1978 nastolila společnost Forever Living Products nový směr ke znovuobjevení aloe vera. Když však i stovky, možná tisíce dalších společností z celého světa začaly zkoušet "nové objevy", narodilo se nové průmyslové odvětví. Po počátečním vzrušení bylo evidentní, že nové odvětví bude muset spojit síly a zformovat asociaci, která stanoví standardní předpisy a zároveň bude chránit průmysl aloe vera před nekalou konkurencí. Rada byla ustavena jako nezávislý regulační orgán, financovaný z členských příspěvků výrobců produktů z aloe vera, kteří se k radě připojili.

V roce 1982 založilo 25 společností Národní radu pro aloe, která byla později rozšířena a přejmenována na Mezinárodní vědeckou radu aloe (IASC). Rada stanovila pravidla pro inspekci a testování výrobků z aloe vera. K zachování objektivity byla pro testování na obsah a sílu aloe zvolena nezávislá laboratoř. Firmy, které splňují náročné požadavky, získávají certifikát a je jim povoleno označit tímto symbolem své testované výrobky. Tato procedura začala koncem roku 1985.

Forever Living Products a její sesterská firma Aloe Vera of America byly natolik přesvědčeny o kvalitě svých produktů, že požádaly vědeckou radu jako první na světě o testování svých výrobků ze surového gelu - Aloe Vera Gel a Berry Nectar. Počátkem roku 1986 bylo oznámeno, že naše výrobky Gel a Nectar jsou první, jež splnily požadavky IASC a získaly tak právo být označeny tzv. schvalující pečetí (Seal of Approval). Během dalších let byla testována řada dalších výrobků Forever Living Products a výsledky určitě všichni dobře znáte. Stačí se podívat na nové obaly produktů, jako jsou Aloe First, Aloe Vera Gelly, Heat Lotion, Aloe Propolis Creme, Aloe Activator, Aloe Sunscreen, Aloe Vera Toothgel, Aloe Body Toner atd....
Protože jsme mezinárodní společností sloužící mnoha rozdílným populacím, následovala brzy další ocenění. Jste-li čtenáři etiket, jistě jste objevili na našich nápojích malé K v kroužku. Tento symbol znamená Kosher rating, košerskou způsobilost. K získání tohoto důležitého ohodnocení musí provést rabín z certifikované laboratoře inspekci pěstování a sklizně aloe, vzorců, výrobních postupů a jednotlivých složek výrobků. Pro mnoho náboženských skupin na celém světě znamená tento K symbol bezpečný a kvalitní produkt.
Další ocenění přišlo z Islámské společnosti v Kalifornii, která testovala řadu našich produktů a ocenila je svou pečetí kvality a přijatelnosti pro její členy. Rovněž toto ohodnocení představuje čistotu a ryzost na všech stupních výroby a balení.
Každý rok je rovněž obnovována kvalifikace pro oprávnění používat značku Not Tested on Animals od britské společnosti proti vivisekci (BUAV) zaručující, že žádný z našich výrobků nebyl testován na zvířatech.

Naším cílem vždy bylo a je být v oboru výrobků nejvyšší kvality na prvním místě!

certifikát IASC